SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Marzec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Laptopy dla najbardziej potrzebujących uczniów
Piątek  /  17-04-2020  /  Ilość wyświetleń: 847

45 komputerów trafiło do oławskiego starostwa. To sprzęt zakupiony w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji – "ZdalnaSzkoła". Laptopy zostaną przekazane uczniom szkół ponadpodstawowych z powiatu oławskiego

- W związku z epidemią koronawirusa placówki oświatowe zostały zamknięte w pierwszej połowie marca. Nauka musiała się przenieść do sieci. Niestety nie wszyscy posiadają niezbędny sprzęt do prowadzenia lekcji on-line. Dlatego Powiat Oławski złożył wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o przyznanie grantu w ramach programu „Zdalna Szkoła”. Jest to rządowy program, który ma pomóc w wykluczeniu cyfrowym uczniów i nauczycieli. Na zakup sprzętu komputerowego i dostępu do internetu resort cyfryzacji przeznaczył 186 mln zł  mówi starosta Zdzisław Brezdeń.

Nabór wniosków o dofinansowanie ruszył 1 kwietnia. O pieniądze mogą się ubiegać gminy i powiaty, składając elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Minimalna kwota zwrotu, jaką może otrzymać samorząd to 35 tys. zł, a maksymalna - 100 tys. zł – dodał Szef Zarządu Powiatu.

- Nasze szkoły złożyły odpowiednie zapotrzebowanie. Otrzymaliśmy z ministerstwa pozytywną odpowiedź i przekazano nam 99 076,50 zł, co stanowi praktycznie maksymalną sumę tego rządowego wsparcia. Za tę kwotę zakupiliśmy 45 laptopów DELL o bardzo dobrych parametrach i przekażemy je w najbliższych dniach do szkół ponadpodstawowy z terenu powiatu oławskiego - mówi wicestarosta Witold Niemirowski. - Laptopy te zostaną niezwłocznie przekazane uczniom, na zasadzie wypożyczenia do czasu prowadzenia zajęć szkolnych on-line. Następnie komputery te zostaną w naszych placówkach oświatowych - dodaje Niemirowski.

Gdzie trafią komputery?

➡️  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie - 13 sztuk.

➡️ Zespół Szkół w Oławie - 16 sztuk.

➡️ Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana III Sobieskiego - 5 sztuk.

➡️ Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach - 11 sztuk.

Środki finansowe na realizację programu pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Logotypy

Laptopy

Laptopy

Laptopy

Laptopy

 


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ