SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Luty 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
Powiat sprzedaje atrakcyjną nieruchomość w centrum Oławy!
Piątek  /  05-02-2021  /  Ilość wyświetleń: 1016

Jedno z ostatnich takich miejsc w Oławie

Wyobraź sobie Twoją inwestycję umiejscowioną pomiędzy historycznym centrum miasta, a brzegiem rzeki Oława, wkomponowaną w pejzaż kipiący zielenią. Twój obiekt o przyjaznej dla użytkownika architekturze. Zaprojektowany z myślą o harmonijnym i zrównoważonym wykorzystaniu potencjału wyjątkowego, bo kluczowego dla rozwoju tego miejsca, umożliwiającego korzystanie z przydatnej infrastruktury społecznej oraz czerpanie radości z niezapomnianych widoków, walorów wypoczynkowych, rekreacyjnych i przyrodniczych. Opisywany obszar za Twoją sprawą może przejść metamorfozę, ożywić się i stać się nową, prestiżową wizytówką stolicy powiatu oławskiego…

Atrakcyjna działka na sprzedaż w centrum Oławy - folder promocyjny.pdf (4,55 MB).

To wprawdzie tylko zarys jednego z wielu scenariuszy inwestycyjnych, możliwych do zrealizowania w bliskiej przyszłości, ale już dziś zachęcamy do zapoznania się i analizy oferty samorządu Powiatu Oławskiego, który do sprzedaży przeznaczył unikatową nieruchomość. Może stać się ona wymarzonym miejscem dla koneserów - Inwestorów, którzy potrafią połączyć atrakcyjną lokalizację z pięknym otoczeniem natury.

Zdjęcie informujące o tym, że powiat sprzedaje atrakcyjną nieruchomość.  Zdjęcie centrum Oławy z lotu ptaka z zaznaczoną lokalizacja działki.

Zdjęcia działki z nieruchomościami, wystawionymi przez powiat na sprzedaż

Tu na razie jest ściernisko, ale sukces też jest blisko

Nieruchomość położona jest w centrum miasta, pomiędzy ulicami: Żołnierzy Armii Krajowej i 11 Listopada a także wałem rzeki Oława. W pobliżu dużego skrzyżowania ulic: 11 Listopada, Strzelnej, Andersa i Placu Zamkowego. Bardzo blisko jest stąd do Rynku, bo jedynie około 250 m w kierunku zachodnim. Jak na dłoni rozpościera się z tego miejsca kojący zmysły widok na bujną zieleń pobliskiego parku i oplatającą wstęgą rzekę Oława. Realizując tutaj przemyślaną inwestycję, w nawiązaniu i z szacunkiem do unikatowego otoczenia, z pewnością można tchnąć zupełnie nowe życie w ten strategiczny, choć nieco zapomniany punkt na mapie naszego powiatu. Warto czerpać energię i siły witalne z niepowtarzalnego ducha okolic tego miejsca! Inwestorze, jeśli chcesz stać się właścicielem nieruchomości w takiej atrakcyjnej lokalizacji, o wieloaspektowym potencjale, aby zrealizować swój perspektywiczny projekt, to prezentowana oferta jest właśnie dla Ciebie!

Kliknij tutaj, aby zapoznać się ze szczegółową ofertą!

- Oferując na sprzedaż opisaną nieruchomość, nie tylko wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i zapotrzebowaniu rynku nieruchomości – podkreśla starosta oławski Zdzisław Brezdeń. - Mamy również na względzie dobro społeczności lokalnej, rozwój naszego powiatu i regionu. Ta inwestycja może nie tylko przynieść zysk Inwestorowi, ale przede wszystkim wzbogacić infrastrukturę Oławy, a co najważniejsze - przybliżyć i otworzyć miasto na rzekę, jak również podnieść estetykę i upiększyć ten obszar. Jestem przekonany, że wpłynie też na wszechstronny rozwój miasta, z korzyścią dla kolejnych pokoleń Oławian.

Zdjęcie starosty oławskiego Zdzisława Brezdenia. Zdjęcia powiatu z lotu ptaka. Logo powiatu oraz wypowiedź starosty (zamieszczona w głównym tekście, zachęcajaca do nabycia nieruchomości

To doskonałe miejsce dla osób poszukujących spokoju i wytchnienia, a jednocześnie ceniących sobie funkcjonowanie w centrum miasta. Każdy znajdzie tutaj swoją przestrzeń. Planując inwestycję warto też skupić uwagę na zagospodarowanie przestrzeni wokół działki. Zachęcamy więc Państwa do przekonania się na własne oczy o potencjale naszej oferty i obejrzenia terenów przyległych do sprzedawanej nieruchomości.

Mieszkaniówka, szeroko rozumiane usługi, a może zieleń urządzona …

Jakie jest przeznaczenie działki i jakie przedsięwzięcie może tutaj zrealizować inwestor? Jest to działka o powierzchni 4167 m2, która posiada regularny kształt, zbliżony do trapezu. Teren jest płaski. Wejście i wjazd na teren działki jest od strony wschodniej, tj. od ul. Żołnierzy AK. Od strony zachodniej działka graniczy z wałami przeciwpowodziowymi rzeki Oława. Nieruchomość posiada pełne uzbrojenie: woda, kanalizacja, energia (230V i 380V), gaz oraz ogrzewanie miejskie. Nieruchomość zabudowana jest zespołem budynków (14 obiektów oraz wiata) o funkcji dydaktyczno – biurowo–magazynowej o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 2014,62 m2. Budynki w zabudowie zwartej tworzą kształt zbliżony do litry „U”.

Działka objęta jest ochroną konserwatora zabytków. Wiąże się to z obowiązkiem zwrócenia się przez inwestora do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o zezwolenie na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego terenu w rejonie ulicy 11 Listopada w Oławie, działka nr 41/2, AM-61, położona jest na obszarze oznaczonym symbolami:

MWn/U-2: pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną niską oraz zabudowę usługową z zakresu: administracji, handlu detalicznego, gastronomii, obsługi ludności i przedsiębiorstw, kultury, oświaty, rzemiosła, turystyki, zdrowia i opieki społecznej),

ZP-1: pod zieleń urządzoną.

Oferta dostosowana jest do potrzeb wymagających nabywców, a realizacja w tej części miasta śmiałych pomysłów, może stać się dobrym celem biznesowym. Przyjdź, zobacz, zainwestuj! Nieruchomość sprzedawana jest w trybie przetargowym - cena wywoławcza wynosi 2.200.000 zł.

Lokalizacja na mapie sprzedawanej przez powiat nieruchomości

Patrzeć z dystansem, będąc w centrum wydarzeń

Będąca w zasięgu ręki bogata i wszechstronna infrastruktura zapewni komfort przyszłym użytkownikom zrealizowanej tutaj inwestycji. Wciąż może powstać w tej lokalizacji idealne miejsce spotkań, wypoczynku i spędzenia wolnego czasu dla osób ceniących aktywny styl życia. Można tutaj mieszkać i funkcjonować z właściwym dystansem od zgiełku i codziennych obowiązków. Przepiękne okoliczne tereny tworzą zielony salon zewnętrzny, który opasuje wstęga rzeki - imienniczki naszego miasta wraz z malowniczymi, oświetlonymi trasami spacerowymi na wałach przeciwpowodziowych. Coraz częściej spotkamy tutaj spacerowiczów, rowerzystów, miłośników joggingu i nordic walking. W centrum Oławy, do którego dotrzemy spacerem w zaledwie kilka minut, znajdziemy kino, liczne restauracje, urzędy, przychodnie lekarskie, basen, sklepy i szkoły. Niedaleko jest dworzec PKS. Do wybranego punktu miasta dotrzemy stąd w krótkim czasie zarówno pieszo, rowerem oraz samochodem. Położenie w centralnej strefie miasta sprawia, że w pobliżu mieszczą się dobra użyteczności publicznej (urzędy, oświata, kościoły, handel i wszelkiego typu usługi). Wszystkie te atuty i walory zdecydowanie wyróżniają naszą propozycję spośród innych dostępnych na rynku nieruchomości.

Zdjęcie wałów nad rzeka Oława. Wschód słońca. W tle nieruchomość wystawiona na sprzedaż oraz zarys wież miasta.

Nieruchomość wkomponowana w naturę - z widokami na sukces

Zdaniem wielu ekspertów z dziedziny ekonomii obecnie, w zmiennych i nieprzewidywalnych czasach pandemii koronawirusa, wciąż jedną z bezpieczniejszych i opłacalnych opcji inwestycyjnych, która daje szansę zwrotu ulokowanych środków, jest zakup działek budowlanych, ponieważ ich wartość wciąż rośnie na rynku.

- Efekt dobrze zaplanowanego i przemyślanego przez Inwestora przedsięwzięcia budowlanego, z szacunkiem do historii, może stać się interesującą wizytówką, nowym symbolem Oławy, a potencjał oferowanej nieruchomości jest niezłym punktem wyjścia do osiągnięcia przyszłych zysków – mówi starosta oławski Zdzisław Brezdeń. - Dobrze rokuje na przyszłość taka oferta zaufanego partnera, jakim jest samorząd Powiatu Oławskiego, bo łączy ona szereg atutów. Począwszy od tych, które z pewnością zainteresują przyszłych użytkowników – a jest to znakomite położenie w centrum miasta, otoczone wspaniałą naturą i solidną miejską infrastrukturą. Wierzę, że względy ekonomiczne i możliwe do uzyskania w przyszłości zyski przekonają przedsiębiorców do prowadzenia tutaj interesu. Warto pamiętać, że w ciągu minionych kilkunastu lat w naszym powiecie powstało wiele nowych osiedli, zarówno wielorodzinnych jak również jednorodzinnych. To dobry znak, świadczący o tym, że nasz powiat jest wybitnie atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, jak również znakomitym do prowadzenia działalności gospodarczej. Cieszymy się, że ludzie wybierają właśnie ziemię oławską, tutaj zakładają rodziny, prowadzą firmy, pracują i uczą się. Dlatego inwestorów, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem miejsca swojego przedsięwzięcia i ulokowaniem kapitału, z pełnym przekonaniem pragnę zachęcić do zapoznania się z kompletną ofertą nieruchomości powiatu przeznaczonych na sprzedaż.

Liczymy na to, że zrealizowane przy pomocy samorządu przedsięwzięcie pozwoli rozwinąć Twoje strategiczne i biznesowe plany, a miasto dla kolejnych pokoleń Oławian zyska zupełnie nową jakość. Zrewitalizowany obszar, nowoczesne obiekty i użyteczna infrastruktura jak magnes będą przyciągały kreatywnych ludzi, ambitne pomysły i kapitał, stając się miejscem spotkań, inspirując mieszkańców, gości i przedsiębiorców!

Zdjęcie informujące o tym, że powiat sprzedaje atrakcyjną nieruchomość.  Zdjęcie centrum Oławy z lotu ptaka z zaznaczoną lokalizacja działki.

Zdjęcie z lotu ptaka sprzedawanej nieruchomości powiatu w centrum Oławy

Prezentacja ma charakter poglądowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

STAROSTWO POWIATOWE W OŁAWIE
ul. 3 Maja 1, 55-200 Oława
tel. +48 71 301 15 22, fax 71 301 15 62
e-mail:
www.fb.com/starostwo.olawa


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ